Wakacje w świetlicach środowiskowo – terapeutycznych

W ramach projektu ” Dzieciństwo, oknem na świat” realizowanego w dwu świetlicach środowiskowo – terapeutycznych; „Świetliki” przy ul. Legionów 53 E (Osiedle Kołłątaja) i „Kameleon” przy ul. Galona 6 B (Osiedle Letnia) prowadzone są całoroczne zajęcia dla dzieci w wieku 7-12.
Współorganizatorem tego zadania jest Toruńskie Centrum Usług Społecznych Urzędu Miasta Torunia oraz Stowarzyszenie „Żyć Lepiej”. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku. Czterogodzinne zajęcia mają za zadanie wspomaganie rozwoju dziecka i przeciwdziałanie zagrożeniom. Głównym celem projektu jest wszechstronny rozwój osobowości wychowanka, korekta dysfunkcyjnych zachowań i postaw oraz świadome i aktywne przygotowanie do życia w dzisiejszym świecie, wobec istniejących zagrożeń.
W czasie wakacji uczestnicy korzystali z wielu ciekawych zajęć na świeżym powietrzu, odwiedzili placówki kulturalno – oświatowe Torunia. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna zapewniła dzieciom opiekę. Zróżnicowany program był niewątpliwym atutem tegorocznych wakacji. Dzieci korzystały z pływalni oraz basenów, uczestniczyły w zabawach, warsztatach i animacjach na świeżym powietrzu. Obejrzały kinowe premiery i wykonały różnorodne prace podczas cyklicznych warsztatów plastycznych. Odwiedziły Planetarium, Ogród Zoobotaniczy, Manufakturę Cukierków, Dom Legend oraz Hodowlę Alpak.
Wakacje dobiegają końca, za kilka dni wszyscy wrócą do szkoły i czas beztroskiej zabawy zastąpi wytężona nauka, pozostaną jednak miłe wspomnienia wakacyjnych spotkań.


PowrótPowrót