Dar złożony przez Państwa w postaci 1% może w znacznym stopniu zwiększyć zakres niesionej przez nas pomocy i rozszerza nasze możliwości - pozwoli na pozyskiwanie kolejnych funduszy.

Zobacz jak łatwo to zrobić!

Organizacja Pożytku Publicznego
Sprawozdanie z wycieczki do Pragi zorganizowanej w dniach
17 – 20.05.2012 przez Stowarzyszenie „ŻYĆ LEPIEJ” w Toruniu.

W dniu 17 maja, grupa 53 osób wyjechała na wycieczkę do Pragi zorganizowaną przez stowarzyszenie. Po sprawdzeniu obecności, z parkingu sklepów „LIDL”, „BIEDRONKA” – przy ul Bażynskich, wycieczka ruszyła autokarem w trasę przez:
Strzelno, Kalisz, Konin, Ostrów Wielkopolski, Oleśnice, Wrocław, Kudowę, Nachod, Hradec Kralowe – do Pragi.

Przyjazd nastąpił o godzinie 18.00. Następnie goście zostali zakwaterowani w hotelu „ABITO” przy ul. Chodovskiej 1340, w centrum Pragi. Wszyscy uczestnicy mieli zarezerwowane pokoje dwuosobowe z łazienkami, z których byli bardzo zadowoleni ze względu na wysoki trzy gwiazdkowy standard. W hotelu zamówiono również ciepłe obiadokolacje i śniadania.

18 maja o godzinie 9.00 wycieczkowicze spotkali się z zamówionym przewodnikiem panem Vacłavem Storakiem i udali się na zwiedzanie. Pobyt w Pradze rozpoczęto rejsem specjalnie zamówionym statkiem po Wełtawie, podczas którego uczestnicy zostali poczęstowani tortem czekoladowym, kawą lub herbatą, albo winem lub piwem.
Podczas rejsu przewodnik opowiadał o zabytkach. Następnie grupa przejechała na Wzgórze Zamkowe „Hradczany” na odprawę warty honorowej. Później zwiedzano: Pałac Królewski, Katedrę, Stare Miasto, Złotą Uliczkę. O godzinie 19.00 zjedzono kolację, a o 21.00 grupa pojechała na grające fontanny - spektakl z wody, światła i dźwięku.

19 maja po śniadaniu wjechano kolejką szynową na Petrin, skąd rozciągała się wspaniała panorama miasta, dalej zwiedzano „Praską Wieżę Eifla”, Nowe Miasto z Pałacem Wacława, Most Karola, Małą Strane. Późnym popołudniem goście udali się na zakupy do praskiego centrum handlowego. Po kolacji mieli czas wolny – na integrację.

20 maja zwiedzaliśmy dzielnicę żydowską oraz Wyszehrad. Ukoronowaniem pobytu w Pradze był wjazd na widokową wieżę telewizyjną – 93 m, skąd podziwiano całą Pragę. Około godziny 13.00 grupa wyjechała z powrotem do Torunia , z postojem na kolację. Przyjazd na miejsce nastąpił o godzinie 22.30.

Wszyscy uczestnicy wyrażali swoje zadowolenie z wycieczki, której kierownikiem i pilotem był Benedykt Siciński.

Powrót