Dar złożony przez Państwa w postaci 1% może w znacznym stopniu zwiększyć zakres niesionej przez nas pomocy i rozszerza nasze możliwości - pozwoli na pozyskiwanie kolejnych funduszy.

Zobacz jak łatwo to zrobić!

Organizacja Pożytku Publicznego
Sprawozdanie z wyjazdu na „Majówkę” 26.05.2012 r.
do miejscowości Woziwoda zorganizowanej przez Klub „SOBÓTKA”

W dniu 26.05.2012 r.(sobota), Klub „Sobótka” zorganizował dla mieszkańców MSM I członków Stowarzyszenia „ŻYĆ LEPIEJ” wyjazd (godz. 8.00) autokarem w Bory Tucholskie, do miejscowości Woziwoda.

Po przyjeździe na miejsce około godziny 10.00, osoby chętne, po przeszkoleniu przez komandora i ratownika wsiadły do kajaków i pod ich opieką popłynęły Brdą na spływ, który trwał 4,5 godziny. Jak się potem okazało był bardzo trudny i wyczerpujący. W tym czasie inni uczestnicy przeszli ścieżkę przyrodniczą oraz obejrzeli pokaz sprzętu wojskowego.

O godzinie 14.30 wszyscy spotkali się na obiedzie – wojskowej grochówce. Po posiłku, zaczęła się biesiada i zabawa taneczna przy muzyce „na żywo”, do tańca przygrywał zespół „ROBSON” pana Piotra Gembarskiego. Do naszej zabawy przyłączyły się również dzieci ze Szkoły w Kiełpinach k /Tucholi, które również urządziły sobie w Woziwodzie majówkę.

Dalszymi atrakcjami „majówki” były przejażdżki bryczką po lesie oraz pokaz sprzętu i umiejętności płetwonurków. Na kolację wszyscy upiekli sobie kiełbasę w ognisku. Nastroje były znakomite, bo i pogoda dopisała.

Powrót nastąpił o godzinie 20.30. Pilotem i opiekunem grupy był instruktor społeczno – wychowawczy Benedykt Siciński, a nad całością wycieczki czuwała kierownik klubu Danuta Michalska. Z wycieczki została sporządzona dokumentacja zdjęciowa. W „majówce” uczestniczyło 45 osób.

Przygotował: Benedykt Siciński


Zobacz zdjęcia!