Dar złożony przez Państwa w postaci 1% może w znacznym stopniu zwiększyć zakres niesionej przez nas pomocy i rozszerza nasze możliwości - pozwoli na pozyskiwanie kolejnych funduszy.

Zobacz jak łatwo to zrobić!

Organizacja Pożytku Publicznego
AFRYKA nie taka DZIKA! Maroko...

07.02 – 15.02.2019 r.

Stowarzyszenie Żyć Lepiej zaprasza wyjątkową wycieczkę do Maroka.

Cena w trakcie ustalania: ok. 2.850 zł
Cena zawierać będzie:


- przejazd autokarem na lotnisko Toruń- Kraków- Toruń;
- przelot Kraków- Marrakesz- Kraków;
- 7 noclegów w bardzo dobrych warunkach, w tym jeden nocleg na pustyni u Berberów;
- wyżywienie- 8 śniadań, 7 obiadokolacji w Maroko;
- wszystkie przejazdy nowoczesnymi autokarami po Maroko;
- samochody terenowe, wielbłądy oraz występ zespołu na pustyni;
- ubezpieczenie KL i NNW;
- przewodnicy w określonych miastach;
- opiekę pilota;
- opiekę marokańskiego rezydenta;
- ubezpieczenie turystyczne TFG

Uwaga!
Zaliczka w kwocie 800 zł płatna najpóźniej do dnia 30.09.2018 r.
Reszta kwoty do 15.01.2019 r.
Plan wyprawy:

Dzień 1- 07.02.- czwartek
- wyjazd o godz. 21.00, parking Cinema City. W Krakowie na lotniosku będziemy około godz. 04.00 w piątek.

Dzień 2- 08.02.- piątek
-odprawa godz. 04.30. Wylot o godz. 06.30 do Marakeszu. Czas trwania lotu to około 4 godziny. W Marakeszu na lotnisku po odebraniu bagaży wsiadamy w „nasz” autokar i jedziemy do hotelu w Marrakeszu na śniadanie. Czas wolny na odpoczynek w hotelu, zwiedzanie miasta. Obiadokolacja, czas wolny, nocleg w Marrakeszu.

Dzień 3- 09.02.- sobota
- śniadanie typu la petit dejeuner- śniadanie w wersji french- godziny śniadań ustalimy wspólnie. Po śniadaniu idziemy do Medyny czyli starówki Marrakeszu. Cały dzień poświecimy sobie na zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w Marrakeszu.

Dzień 4- 10.02.- niedziela
-po śniadaniu wyjazd w Góry Atlas i na Saharę. Około godziny 12 dojedziemy do miasteczka Ait Benhaddou, jest to Marokańskie Studio Filmowe, gdzie nagrywane były wielkie hollywoodzkie produkcje filmowe jak Mumia, Królestwo Niebieskie czy Gwiezdne Wojny. Po przerwie dalsza kontynuacja jazdy, przerwa obiadowa, dojeżdżamy na nocleg do Todra Gorges. Kolacja, nocleg.

Dzień 5- 11.02.- poniedziałek
-po śniadaniu przejeżdżamy przez Quarzazate, w Erfoud zostawiamy autokar, przesiadamy się do jeepów i jedziemy do Merzougi, zakwaterowanie w kasbie na pustyni, wyjazd wielką karawaną wielbłądów na wydmy Erg Chebbi, około 2km. Tam sesja fotograficzna, niesamowite widoki wydm u podnóża pasma górskiego stanowiącego granicę z Algierią. Powrót karawany do kasby, kolacja, występ sudańskiego zespołu, ognisko, impreza, nocleg.

Dzień 6- 12.02.- wtorek
- śniadanie, przejazd samochodami terenowymi przez pustynie do wiosek berberyjskich gdzie zwiedzimy manufakturę marmuru marokańskiego, produkcję dywanów oraz zbiory srebra berberyjskiego, przejazd do Erfoud, tam przesiadamy się do autokaru i ruszamy w drogę do Fez, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7- 13.02.- środa
-śniadanie, zwiedzanie Fez z lokalnym przewodnikiem. Niesamowite farbiarnie skór i niespotykane sklepiki w labiryntach Suk. Stara medyna - Fas al-Bali i nowsza Fas al-Dżdid, Meczet Al-Karawijjin, Synagoga Ibn Danana, Medresa Bu Inania. Wytwórnia ceramiki, obiadokolacja, nocleg w Fezie.

Dzień 8- 14.02- czwartek
-śniadanie, wyjazd do Rabatu- stolicy Maroka. Wjedziemy w miarę możliwości autokarem na teren Pałacu Królewskiego i obejrzymy go z okien autokaru. Przejazd do Casablanki, tam słynny meczet Hassana II. Wznosi się on na sztucznym nasypie ponad wodami Oceanu Atlantyckiego, które widoczne są przez przeszkloną podłogę we wnętrzu meczetu. Niekiedy otwierany jest też ogromny dach świątyni, aby wierni zgodnie z nauką Koranu mogli podziwiać boski ocean i nieboskłon. Przejazd do Marrakeszu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9- 15.02- piątek
- śniadanie godz. 07.00. Wykwaterowanie z hotelu około godz. 08.00. Autokar zawozi nas na lotnisko. Odprawa, wylot godz. 10.30. Przylot planowy do Krakowa godz. 16.00. Powrót do Torunia około godz. 23.00.

Uwaga !!!
Temperatura, której się spodziewamy na miejscu to przedział 22- 25 stopni. Paszport wymagany z datą ważności nie krótszą niż pół roku, licząc od dnia powrotu do Polski z wycieczki !!!

Informacje i zapisy:
Stowarzyszenie „ŻYĆ LEPIEJ” Renata Jakubowska: 697 708 727

Ilość miejsc ograniczona!

ZAPRASZAMY !


Powrót